SIKÇA SORULAN SORULAR

Yarışmaya, Türkiye’de bulunan üniversitelerin makine mühendisliği, bilgisayar, yazılım mühendisliği ve optisyenlik bölümlerinde okuyan, teknolojik gelişim ve bilgi üretimiyle ilgilenen tüm üniversite öğrencileri katılabilir.

‘Optik Camda Geleceğin Teknolojisi’ temasıyla gelecek 50 yılda optik cam sektöründe hangi ihtiyaçları karşılamak üzere ne gibi teknolojiler üretileceği, gelişen teknolojinin önümüzdeki yıllarda optik cam sektörü için ne boyutta olacağı, hangi amaçlar için kullanılabileceği ve fayda düzeyini anlatan, akıcı bir anlatımla yazılmış yaratıcı ve özgün bir içeriğe sahip bir “makale” yazılmasıdır.

Hayır, maalesef katılım sağlayamıyor. Katılmış ve kazanmış olsa dahi yarışma hediyeleri kendilerine verilmez. Yarışma şartları gayet açık bir şekilde belirtilmiştir.
www.gelecegigorenteknoloji.com sitesine yükleyebilirsiniz.

Yarışma, 22.01.2021 tarihinde başlıyor; 27.06.2022 tarihinde saat 24:00 itibariyle sona eriyor.

Kazananların sonuçları jüri tarafından değerlendirildikten sonra 01.08.2022 tarihinde açıklanacak.

Yarışmada jüri tarafından seçilen ilk makale sahibi iPhone 12 (64gb), ikinci olan makale Dell 3501 Dizüstü Bilgisayar, üçüncü olan makale ise iPad (128gb) Tablet kazanacaktır.

Yarışmayı kazananların duyuruları, Hoya Türkiye resmi Facebook & Instagram hesapları (/hoyaturkey) ve www.gelecegigorenteknoloji.com üzerinden yapılacaktır.

Yarışmaya konu olan makale, Word dosyasında yazılmış olmalıdır.

Makalenin önsözünde şu bilgiler yer almalıdır: a) Konuyu ele alan makalenin başlığı, b) Konuyu ele alan makale (1.000 kelimeyi geçmeyecek şekilde, mak. 10.000 karakter/boşluklu) c) Katılımcı ad-soyad ve e-posta adresi d) Katılımcı doğum tarihi, telefon numarası ve okuduğu üniversite/ bölüm eksiksiz biçimde doldurulmalıdır.

Hayır. Bilgilerini eksik veya yanlış olarak gönderenlerin makalesi değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılımcı üniversite ve bölüm bilgisini (yukarıda belirtilen üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuduğuna dair belgeyi) yarışma jürisi isteme hakkına sahiptir. Gerekli belgeleri sağlayamama durumunda ise katılımcının yarışma hakkı düşer.
Yarışmaya üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan TC. vatandaşı ya da değil tüm gerçek kişiler katılabilir.
Hayır. Hoya, gerçekliğinden şüphe ettiği makaleleri yarışmadan eleme hakkını saklı tutar. Makale, Türkçe olarak yazılmalı, başka bir yerden alıntı ya da kopyalanmış içerikler kesinlikle olmamalı, gelecekle ilgili içerik kullanılması durumunda kaynak gösterilmelidir.

Yarışmaya kendi ad-soyadınız ile sizin yazmış olduğunuz makale ile katılabilirsiniz. Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez ve nakit karşılığı talep edilemez.

Hayır. Kazanan yarışmacılar gerekli kuralları sağlayamadığı taktirde hakkı bir sonraki kazanana geçer.