Yarışma Tarihleri ve Düzenleyen
Yarışma, Fatih Mah. Yakacık Cad. No: 94/1 Sancaktepe-İstanbul adresinde mukim Hoya Turkey Optik Lens Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 15.01.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında düzenlenecektir ve Hoya Türkiye resmi Facebook & Instagram hesapları (/hoyaturkey) üzerinden gerçekleştirilecektir.
Yarışmanın Konusu
Yarışmaya katılan kişiler tarafından öğrenci algılarına göre gelişen teknolojinin önümüzdeki yıllarda optik sektörü için ne boyutta olacağı, hangi amaçlar için kullanılabileceği ve fayda düzeyini anlatan bir makale yazılmasıdır.
Yarışma Kuralları

 1. Yarışmaya, Türkiye’de bulunan üniversitelerin makine mühendisliği, bilgisayar & yazılım mühendisliği ve optisyenlik ile ilgili bölümlerde okuyan, aynı zamanda teknolojik gelişim ve bilgi üretimiyle ilgilenen, tüm üniversite öğrencileri katılabilir. 18 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz; katılmış ve kazanmış olsalar bile hediyeleri verilmez.
 2. Yarışmaya göre; Hoya Türkiye kurumsal web sitesi (www.hoya.com/tr), Facebook & Instagram hesaplarında (/hoyaturkey) paylaşılacak olan “Üniversitelilere Özel Makale Yarışması Başlıyor” görselinin ve post metninin yayınlanmasından sonra yarışma konusunu baz alan makaleler www.gelecegigorenteknoloji.com web sitesi aracılığıyla Hoya Türkiye’ye gönderilmelidir.
 3. Bilgilerini eksik veya yanlış olarak gönderenlerin makalesi değerlendirmeye alınmayacaktır.
  www.gelecegigorenteknoloji.com web sitesine yükleyeceğiniz Word dosyasında yazılmış makalenin önsözünde şu bilgiler yer almalıdır:

  • Konuyu ele alan makalenin başlığı,
  • Konuyu ele alan makale (1.000 kelimeyi geçmeyecek şekilde)
  • Katılımcı ad-soyad,
  • Katılımcı doğum tarihi,
  • Katılımcı üniversite ve bölüm bilgisi,
  • Sosyal medya hesap bilgileri

  … eksiksiz biçimde doldurulmalı ve mail ile gönderilmelidir.

 4. Yarışmacılar markanın Facebook & Instagram hesaplarını (/hoyaturkey) takip etmek zorundadır. Tüm duyurular (/hoyaturkey) Facebook & Instagram hesapları üzerinden yapılacaktır.
 5. Yarışmaya ilgili üniversitelerde okuyan TC. vatandaşı ya da değil tüm gerçek kişiler katılabilir. Hoya, gerçekliğinden şüphe ettiği hesapları ve makaleleri yarışmadan eleme hakkını saklı tutar. Makale Türkçe olarak yazılmalıdır.
 6. Ödül kazanan kullanıcılar, jüri aracılığı ile Hoya tarafından belirlenir.
 7. Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez ve nakit karşılığı talep edilemez. Hediye, farklı bir yarışma ile birleştirilemez. Yarışma toplamında bir kişi bir kere ödül kazanabilir, birden fazla kazanamaz. Bir yarışmacı Facebook’ta veya Instagram’da sadece 1 kez ödül kazanabilir.
 8. Ödül kazanan kullanıcıya kullanıcı bilgilerinden, telefon ve/veya e-posta adresinden iletişime geçilerek ulaşılacaktır.
 9. Kazanan yarışmacılar Hoya Türkiye’nin resmi Facebook & Instagram hesaplarından (/hoyaturkey) duyurulacaktır.
 10. Hoya Türkiye yarışma ödüllerini, tarihini, yarışma kapsamını, yarışma kurgu ve yapısını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 11. Yarışmaya katılım ve makale gönderim 31.08.2021 tarihinde saat 24.00 itibariyle sona erecektir. Kazanan kullanıcılar gerekli kuralları sağlayamadığı taktirde hakkı yedek talihliye geçer.
 12. 31.08.2020 24:00 itibariyle son bulan yarışma kurum tarafından oluşturulacak juri tarafından 15 gün boyunca değerlendirilecektir.
 13. Yarışmada jüri tarafından seçilen ilk makale sahibi, iPhone 11 (128 GB), ikinci olan makale Dell Vostro 3501 Intel Core Dizüstü Bilgisayar, üçüncü olan makale ise Apple Tablet (32 GB) kazanacaktır.